5 lietas, kas izdzīvoja pēc PSRS un ir arvien ar mums, bet kuras nesapratīs neviens ārzemnieks Kaut kas tajā ir…

Kopš PSRS sabrukuma ir pagājis jau gana daudz laika. Bet tas netraucē dažiem cilvēkiem arvien kritizēt to, kas no šiem laikiem arvien ir saglabājies.

Jo īpaši kritiķi vēršas pret ieradumiem, kas mums ir pārnākuši no vecmāmiņām un vectētiņiem.

Lūk, paskatīsimies dažus no tiem.

Dzert tēju ar cepumiem

Tēja ar cepumiem ir pats vienkāršākais veids, kā sasildīties un iegūt enerģiju.

Daudzi uzskata, ka šī tradīcija nāk no padomju laikiem, bet patiesībā tā nemaz nav. Tēju ar cepumiem sāka lietot Krievijas impērijā jau 18. gs. Turklāt atcerēsimies Angliju, kur pastāv tradīcija dzert tēju vairākas reizes dienā, līdzās tam baudot cepumus vai kādu citu ceptu gardumu.

Jā, un vēl daudzas citas tautas, piemēram, turki, vienmēr ar prieku pie karsta dzēriena cienājas ar kādu saldumu. Un patiesībā, kas tur slikts?

Ēdienu baudīt kopā ar maizi

Tradīciju piekost maizi pie ikvienas maltītes arī mēdz uzskatīt par muļķīgu PSRS tradīciju. Bet vai tā ir? Patiesībā Austrumeiropas reģionā senāk bērnu jau no mazotnes mācīja godāt produktu, kas iegūts smagā darbā. Turklāt katrai tautai vai reģionam ir savas īpatnības, piemēram, ķīnieši visam ēd klāt rīsus, bet Gruzijā neiztiek bez zaļumiem.

Krievijā vienmēr pret maizi izturējās ar lielu cieņu. Senākos laikos ēdiena izvēle nebija tik liela, bet maize deva sāta sajūtu. Tāpēc šajā reģionā ierasts, ka sēja kviešus.

Ieradums ekonomēt

Patiesībā ieradums ekonomēt arī nav daļa no PSRS. Gan Krievija, gan citviet, senākos laikos cilvēki mēģināja ekonomēt pārtiku līdz nākamajai ražai. Bet šādas lietas vērojamas arī citur.

Nav noslēpums, ka amerikāņi un eiropieši pievērš pastiprinātu uzmanību atlaidēm, izpārdošanā un kuponiem.

Bet par angļu un vāciešu ekonomiskumu vispār klīst leģendas. Piemēram, vannā viņi iet reti, jo lētāk nomazgāties dušā.

Veikt preču krājumus

Preču krājumu veidošanu arī uzskata par pagātnes mantojumu. Bet patiešām, PSRS laikā gandrīz katrā mājā bija sērkociņu, labības, miltu un cukura krājumi.

Pēc kara vecākā paaudze bieži pirka produktus vairāk kā nepieciešams, atceroties kara gados piedzīvoto izsalkumu. Un tas pat ir saprotams.

Mūsdienās gan ir citas tendences – viss jāpērk, jo ir taču akcijas!

Citi ieradumi

Gurķu un citu dārzeņu marinēšana ir vēl viena lieta, kurai daži mēdz piesieties. Jā, šāda tradīcija ir, jo ziemā daudzus pārtikas produktus svaigā veidā nevar atrast, bet, ja arī var, tad ne visi var tos atļauties. Tāpēc marinēšana ir diezgan laba alternatīva.

Tāpat citi šausminās par ieradumu visi ēst kopā ar putru vai kartupeļiem. Un vēl bieži uzturā lieto makaronus ar cīsiņiem. No otras puses, tas taču ir tik garšīgi!

Un ko tu domā par šiem ieradumiem? Vai tev tādi piemīt?

avots: fb.ru

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">Einas</cite>

    Gadijuma ne dzersana, lamasans un melosana. Istais padomju mantojums.

    • <cite class="fn">Anonīms</cite>

      Un eiropiesu lamaasanos esiet dzirdeejis???Un piemineklu keziisana??? Arii krievi vainiigi? Marasms!

Pievienot komentāru