Latvijas jaunuzņēmums “Fiqsy” sāk elektrisko skrejriteņu nomas pakalpojumu

Latvijas jaunuzņēmums “Fiqsy” sāk piedāvāt elektrisko skrejriteņu koplietošanas pakalpojumu. 350 skrejriteņi būs pieejami Rīgas centrā uzņēmumu darbinieku, tūristu un ikviena cilvēka lietošanai. Sākotnējā posmā darbības zona būs Rīgas centrs, Jaunās Teikas rajons un tuvējā Pārdaugava. Precīzu atļauto braukšanas zonu norādīs aplikācija.

Kā tas darbosies? Cilvēks ielādē aplikāciju, pievieno maksājumu karti (tas jāizdara tikai pirmo reizi), atrod aplikācijā tuvāko skrejriteni, noskanē QR kodu, paņem, aizbrauc un novieto jebkurā piemērotā vietā.

“Fiqsy” izveidotājs un vadītājs Māris Avotiņš: “Mēs redzam, ka “Fiqsy” var palīdzēt darīt dzīvi brīvāku un ērtāku dažādām auditorijām – gan uzņēmumu darbiniekiem, kuriem viss jāpaspēj, gan tūristiem, kuri grib redzēt vairāk Rīgas, gan ikvienam cilvēkam, kuram patīk pārvietošanās brīvība un iespēja darīt lietas gudrāk.”

Elektriskais skrejritenis ir daļa no pilsētu “jaunās viedās mobilitātes”, lieliski papildinot citus pārvietošanās veidus un pilsētas centrā piedāvājot aptuveni trīs reizes lielāku pārvietošanās ātrumu nekā ar kājām, turklāt izvairoties no sastrēgumiem.

Svarīgi, ka to nav jāiegādājas, bet var lietot tik daudz un tur, kur tiešām nepieciešams, maksājot tikai par braukšanas laiku. Tā ir pasaulē augošā koplietošanas jeb sharing economy tendence, kad tev nav jāpieder lietām, ko tu lieto.

Latvijā elektriskais skrejritenis tiek klasificēts kā tūrisma un atpūtas inventārs, tādēļ tas var pārvietoties gan pa ietvi, gan pa velosipēdu celiņiem. Sākuma posmā “Fiqsy” ierobežos skrejriteņu ātrumu līdz 15 km/h, lai visi kustības dalībnieki labāk sarod viens ar otru.

Kas ir “Fiqsy”? Tas ir Latvijas jaunuzņēmums, kuru izveidojuši un vada biznesā pieredzējuši cilvēki – bijušais baņķieris Māris Avotiņš un viņa domubiedri. Rūpīgi izpētot pasaules pieredzi elektrisko skrejriteņu nomas biznesā, rīdziniekiem tiks piedāvāti labākie risinājumi gudrai mobilitātei. Daudzas pasaules pilsētas jau lieto elektrisko skrejriteņu koplietošanas servisus, tagad kārta arī Rīgai.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru