Kāpēc nedrīkst kutināt bērnu, ja viņš nav devis savu piekrišanu

Tas ir ļoti nopietni!

Kutināšana var būt interesants saziņas veids ar bērnu – jo visa tā ķiķināšana un ārdīšanās ir absolūti nenovērtējama, raksta Offspring. Ja bērnam tas patīk, tad tas tā arī ir. Bet, ja nepatīk?

Kāpēc smiekli nenozīmē piekrišanu.

Smiekli – tā ir organisma nebrīvprātīga reakcija uz kutināšanu. Gandrīz visi cilvēki smejas katru reizi, kad tos kutina. Bet tajā pašā laikā daudziem ļoti nepatīk, kad viņus kutina.

Organisma reakcija uz kutināšanu ir piespiedu reflekss, kurā viegls pieskāriens veidu ceļu uz divām smadzeņu daļām – somatosensoro un priekšējo daivas joslu daļu, stšta Santošs Kesari, medicīnas zinātņu doktors, neirologs no Svētā Džona Providences Medicīniskā centra Santa-Monikā, Kalifornijā.

Somatosensorā garoza analizē pieskārienus, bet priekšējā daivas josla uztver baudu. Bet mūsu reakcija uz kutinošo sajūtu ir atkarīga no mūsu emocionālā stāvokļa, kā arī no mūsu uzmanības līmeņa un jebkuriem citiem uzmanību novērsošiem faktoriem, tas ir, ne visiem tā patīk.

Tad, kā jūs varat zināt, vai bērnam patiešām patīk kutināšana? Jautājiet. Un nevis tikai vienu reizi, bet gan katru reizi.

Vienmēr prasiet atļauju.

Mēs vēlamies, lai mūsu bērni izaugtu par cilvēkiem, kuri ciena otra cilvēka fiziskās robežas. Nē nozīmē nē, apstāties nozīmē apstāties, bet “jā”, nozīmē, ka jūs šobrīd jūs varat turpināt.

Tā kā šis ir mazliet mulsinošs ziņojums, ja mēs, pieaugušie, kurus viņi mīl un kuriem uzticas, pieskaramies viņiem bez viņu atļaujas, un, kas ir vēl sliktāk, turpinām kutināt pat tad, kad viņi kliedz, lai mēs apstājamies.

Bērnu mācīšana par to, ka viņiem ir pilnīga vara pār savu ķermeni, sākas no mums. Un tā, sākumā pajautājiet, un pēc tam apstājieties, ja viņi jums saka, lai apstājaties. Ja jūs domājat, ka viņi patiešām vēlas, lai jūs turpināt, vienkārši pajautājiet: “Vai tu vēl gribi kutināšanu?” Tas ir viegli.

Neļaujiet citiem bērniem kutināt jūsu bērnu.

Daži cilvēki, parasti radinieki, izmanto kutināšanu kā saikni ar bērniem. Varbūt, ka bērns ir kautrīgs, vai apjucis, vai arī vienkārši kaitinošā noskaņojumā ģimenes grillēšanas pasākumā, un vectētiņš grib izrisīt smaidu. Visdrīzāk, tas notiek aiz mīlestības un, iespējams, nepārliecinātības dēļ par to, kā gan savādāk nodibināt saikni ar bērnu, – bet vienalga, tas nav labi un pareizi.

Ejiet viņiem palīgā, paskaidrojiet, ka jūs esat ģimenem, kas lūdz atļauju pirms kutināšana, un pēc tam piedāvājiet citu saziņas veidu. Tas var izklausīties apmēram šādi: “Dārgais, tu gribi, lai tevi tūlīt pat kārtīgi izkutinātu? Nē? Labi. Klau, varbūt pastāsti man to joku, ko stāstīji toreiz mašīnā”

Dažiem bērniem kutināšanas ideja patīk vairāk par tās reālo, fizisko sajūtu. Šiem bērniem pirkstu kustības gaisā var būt tikpat jautras un fiziski mazāk neuzbāzīgas. Visbeidzot, ja jūs jautājāt, un viņi jums teica “jā”? Tad, protams, kutiniet!

Vai jūs par to aizdomājaties, kad kutināt savus bērnus?

avots: offspring.lifehacker.com

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru