M. Kučinskis: atbalstam ES valstu lauksaimniekiem jābūt vienādam

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī, Briselē tikās ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimniekiem, kuri bija ieradušies pie Eiropadomes ēkas, lai piedalītos protesta akcijās par godīgiem tiešmaksājumiem.

Uzrunājot klātesošos lauksaimniekus, M. Kučinskis norādīja, ka, ņemot vērā, ka tirgus situācija un izmaksas ES lauksaimniekiem ir faktiski vienādas, arī atbalstam jābūt līdzvērtīgam. “Ir svarīgi, ka paust savu viedokli par šo jautājumu Briselē ierodas ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu lauksaimnieki,” sacīja M. Kučinskis. Kopumā šajā dienā Briselē norisinās divas protesta akcijas, no kurām vienā piedalās Baltijas valstu – Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimnieki, bet otras akcijas ietvaros viņiem pievienojas arī zemnieki no Čehijas, Polijas un Slovākijas, kuri arīdzan plāno pastāvēt par godīgiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Jau 15 gadus Latvijas un visas Baltijas lauksaimnieki cīnās par vienlīdzīgu konkurenci vienotajā tirgū. Līdz šim tiešmaksājumu apjoms Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemniekiem netiek balstīts uz objektīvām ražošanas izmaksām, bet gan uz novecojušiem statistikas rādītājiem.

M. Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī un piektdien, 14. decembrī, uzturas Briselē, kur piedalās Eiropadomes darbā. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kam šajā sanāksmē uzmanību velta ES valstu un valdību vadītāji, ir ES daudzgadu budžets 2021. līdz 2027. gadam.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru