Survival Kit 10.1 atklās ar regetona dīvas performanci, latgaliešu repu un slavenību diskotēku

Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit 10.1, kas pirmo reizi norisināsies Pārdaugavā, ar spilgtu programmu aicina uz atklāšanu ceturtdien, 23. maijā no plkst. 19.00. Festivāla un izstādes norises vieta būs bijusī Latvijas Universitātes fizmatu fakultāte Zeļļu ielā 25.

Festivāla organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs desmitā festivāla gada atklāšanu atzīmēs ar īpaši krāšņu programmu. Vakaru iesāks māksliniece Karla Garlaši ar dzīvo latino regetona dīvas performanci, kurā piedāvātais vizuālais tēls un teksti ataino ekstravagantas latīņamerikāņu mākslas pasaules personības likstas un intrigas. Performancē “Princess Prada singla “Money Money” prezentācija” ar statusu, kontinentālo filozofiju un televīzijas seriāliem apsēstās varones spēcīgās emocijas noved pie konflikta starp globālo popkultūru un reģiona politisko pagātni.

Pēc performances uzstāsies jaunā latgaliešu repere ŪGA, īstajā vārdā Daiga Barkāne. Viņa darbojas latgaliešu pagrīdes hip-hopa apvienībā “Ausmeņa Records”, un ir vienīgā meitene kolektīvā. „Ausmeņa Records” ir hiphopa kultūras pārstāvji, kas nozīmē, ka to vidū ir gan reperi, gan dīdžeji, gan breikotāji, gan grafiti mākslinieki. ŪGA dziesmas “Taisneiba” videoklips apskatāms Youtube vietnē.

Atklāšanas nakti turpinās slavenību diskotēka, kurā ar 30 minūšu setiem ar savu mīļāko mūziku uzstāsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, vietējie un ārvalstu skaņas mākslinieki Fabrice Praz no apvienības “Klik klak”, Harun Morrison no apvienības “They are Here”, Cassius Fadlabi, Elīza Āboltiņa un Labais Dāma, māksliniece Ieva Balode un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmas direktors Kaspars Vanags.

Visu pasākuma laiku norisināsies performance “Let us land our time machines. Eva un Adele”, kuras mākslinieki kategoriski atsakās atklāt savu identitāti.

Baltijā vērienīgākā ikgadējā laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 10.1 starptautiskajā izstādē un pasākumu programmā no 23. maija līdz 30. jūnijam piedalīsies 34 ārvalstu un Latvijas mākslinieki. Tā organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci un Anželsu Miraldu (?ngels Miralda) pēta jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus. Arī šoreiz par festivāla norises vietu izraudzīta kāda Rīgas tukšā ēka, lai pievērstu cilvēku uzmanību tās nākotnes attīstīšanas potenciālam. Bijusī LU fakultāte ir uzcelta 1888. gadā un vispirms kalpojusi par vācu bāreņu namu, bet vēlāk – milicijas skolu.

Festivāla programma un apraksts pieejami tīmekļa vietnē www.survivalkit.lv un sociālajā tīklā Facebook.

Festivālu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, British Council pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Universitāte, Nordisk Kulturfond, Foundation for Art Initiative, ProHelvetia, Frame Finland, Danish Art, Goethe-Institut Riga, The Office for Contemporary Art Norway (OCA), Aizkraukles novada dome, Somijas vēstniecība, Ungārijas vēstniecība, Eesti Kultuurkapitali, Absolut, Beleevue Park Hotel.

Sadarbības partneri: Two Wheels, Dēkainis, Kokmuiža, Fine Art Print, Ģertrūdes ielas teātris, Kino Bize, Komēta, Pārdaugavas radošais centrs, Āgenskalna apkaimes biedrība, LMT, Walters&Grapa, Degas apģērbi, Vegān Festivāls, Klik klak

Par festivālu

Survival Kit pirmo reiz norisinājās 2009. gadā un ir lielākais gadskārtējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju. Tas radās kā reakcija uz globālo finanšu krīzi ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam izvēlas sabiedrībā aktuālas un nozīmīgas tēmas. Laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit desmitais pastāvēšanas gads norisinās divās daļās: festivāla ievadošā daļa norisinājās 2018. gadā Rīgas cirka ēkā.

Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centru

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā Survival Kit, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle u.c. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu.

Papildu informācija:

Marta Krivade

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra saziņas vadītāja

marta.krivade@lcca.lv

26486312

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru